قوانین و مقررات آفیکار


شرایط عمومی خریداران از سایت:

۱ خریدار باید محصولات مورد نیاز خود را از سایت خریداری کرده باشد.

۲ خریدار باید در هنگام ثبت فاکتور خود، تمامی مشخصات خود را به درستی ثبت نماید. چرا که آفیکار مسئولیتی در قبال ثبت آدرس اشتباه ندارد

۳ امکان تعویض کالاهای خریداری شده با کالاهای دیگر در سایت وجود ندارد. پس خریداران می بایست در انتخاب کالاهای خود دقت کافی را داشته باشند.

۴ امکان مرجوع کالای خریداری شده توسط خریداران را در بخش شرایط باز پس گیری کالا در انتهای همین صفحه مشاهده نمایید.

شرایط عمومی متقاضیان پذیرش به عنوان مشاور فروش:

 1. متقاضی باید دارای ۱۸ سال تمام شمسی باشد.
 2. متقاضی باید عاقل و رشید باشد.
 3. متقاضی باید در هنگام آغاز به کار و در طول مدت کار ممنوع المعامله نباشد.
 4. متقاضی باید دارای صلاحیت‌ عمومی اشتغال به کار باشد.
 5. آفیکار این حق را برای خود محفوظ می دارد که قرارداد یا قرارداد مجددی را نپذیرد.
 6. آفیکار این حق را برای خود محفوظ می دارد که در صورت تخلف هر یک از مشاورین از قوانین و مقررات آفیکار، عضویت وی لغو و یا به حالت معلق درآورد.

شرایط تبلیغ ، آموزش، اطلاع رسانی :

 1. انجام هرگونه تبلیغ، اطلاع رسانی یا مصاحبه، به هر صورتی که باشد و در هر فضایی که صورت بگیرد، اعم از مطبوعاتی، اینترنتی-مجازی ( از طریق سایت‌ها و وبلاگ‌ها، انجمن‌های گفتگو و سایر موارد )، رادیو و تلویزیون، نصب پوستر و بیلبورد، توزیع تراکت و بروشور، برگزاری همایش عمومی و غیره، بدون دریافت موافقت قبلی و مجوز کتبی از آفیکار ممنوع است. بر این اساس هرگونه استفاده از نام و علامت تجاری آفیکار به مجوز کتبی جداگانه و موردی نیازمند است.

  تبصره

  عواقب هرگونه سوء استفاده یا دخل و تصرف در جزوات آموزشی متوجه شخص خاطی بوده و آفیکار هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
 2. تمامی اطلاعات مربوط به کالاها(نوع، ابعاد، وزن، تصاویر کامل، قیمت و سایر مشخصات) به طور کامل و صحیح در داخل پایگاه اینترنتی آفیکار درج شده و تنها همان محل اعتبار است.

شرایط عمومی :

آفیکار هیچ‌گونه تعهدی نسبت به پرداخت خسارات مستقیم یا غیر مستقیم ناشی از تخلف مشاوران فروش به خریداران را نداشته و مشاور متخلف تمامی مسئولیت‌های حقوقی یا کیفری ناشی از تخلف خود را بر عهده دارد. جمله‌ای از موارد تخلف عبارتند از:

 1. اطلاع رسانی نادرست درباره کالاها و خدمات آفیکار که باعث اغفال خریداران گردد.
 2. هر گونه اهمال در تهیه اطلاعات لازم و معرفی و ارائه موارد آموزشی و پشتیبانی.
 3. انتساب القاب دولتی و یا غیر دولتی کاذب به مدیران آفیکار در هنگام بازاریابی کالاها و خدمات آفیکار.
 4. کلیه موارد مربوط به گران فروشی و کم فروشی.
 5. هر گونه تخطی از مفاد قرارداد .
 6. هیچ شخص حقیقی نمیتواند با عنوان نام مستعار با آفیکار همکاری کند
 7. مشاور فروش به عنوان فرد مستقل با آفیکار همکاری میکند و کارمند آفیکار نیست. لذا مشاور فروش نمیتواند ادعایی مبنی بر مخارج ، بیمه اجباری ، بیمه بیکاری حقوق ثابت پاداش، عیدی، سنوات و امثالهم از آفیکار بکند.
 8. مشاور فروش موظف است قبل از انجام هر گونه همکاری کلیه قوانین مربوط به فروش مستقیم را از آفیکار مطالبه و پس از اجرای کامل قوانین نسبت به فروش اقدام کند.
 9. مشاور فروش حق ندارد هیچ گونه قراردادی را از طرف آفیکار با هیچ شخص حقوقی و یا حقیقی امضاء نماید.
 10. مجبور کردن هر شخص برای عضویت و یا خرید از آفیکار مطلقا ممنوع است و متخلف بر اساس ضوابط و مقررات ضامن است. لذا در صورت آشکار شدن این مسئله آفیکار نسبت به مسدود کردن شناسه مشاور فروش اقدام و ایشان را به مراجع ذیصلاح معرفی می‌نماید.
 11. مشاور فروش حق ندارد هیچ گونه وجه نقدی را از مشتری یا مشاوران فروش مستقیم خود درخواست نماید یا حسابی غیر از حساب آفیکار برای واریز وجه کالا به مشاوران یا مشتریان معرفی نماید. بدیهی است در صورت چنین تخلفی شناسه مشاور فروش مسدود و اقدامات قانونی علیه وی صورت می‌پذیرد.
 12. مشاور فروش حق ندارد نسبت به دایر کردن نمایندگی و یا دفتر کار بدون داشتن مجوز قانونی از آفیکار و نهادهای زیربط اقدام نماید و در صورت تخلف مسئولیت‌های ناشی از آن، به عهده وی خواهد بود.
 13. مشاور فروش موظف است در محیط آفیکار با پوشش مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ظاهر شده و در صورت نقض مقررات، آفیکار از حضور وی در محیط آفیکار جلوگیری می‌نماید.
 14. هر گونه اغتشاش، فعالیت سیاسی و عدم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران در آفیکار ممنوع بوده و در صورت مشاهده رعایت نکردن قوانین، شناسه مشاور فروش مسدود و از حضور وی در آفیکار و نمایندگی های آفیکار به صورت دائم جلوگیری به عمل خواهد آمد.
 15. در صورت حادث شدن شرایط فورس ماژور تعهدات آفیکار معلق می‌شود و پس از برطرف شدن عواقب حادثه و راه اندازی رسمی کار، موافقت نامه همچنان پا برجا محسوب می‌شود، در صورت نقض قرارداد از سوی طرف مقابل، آفیکار هیچ‍گونه تعهدی بر عهده ندارد.

واجد صلاحیت شدن:

هر شخص جهت واجد صلاحیت شدن دریافت پورسانت باید هر ماه حداقل ۵۰.۰۰۰ تومان از کالاهای شرکت را به فروش برساند. تا به عنوان نماینده فروش فعال در نظر گرفته شده و بتواند پاداش های صندوق توسعه و آموزش و جوایز خود را دریافت کند، در غیر اینصورت نماینده فروش غیر فعال بوده و فقط کارمزد خرده فروشی دریافت می کند.

محدود شدن نمایندگان فروش:

 1. در صورتی که نماینده فروش پس از ثبت نام فروشی انجام ندهد ولی افرادی را معرفی نماید تا بصورت مستقیم فروش انجام دهند در پاداش ها محدود گردیده و فقط میتواند از پاداش خرده فروشی دریافت نماید.
 2. درصورتی‌که مشاور مستقل فروش «سه ماه» شمسی متوالی حداقل فروش سیستمی را محقق نکند، حساب کاربری او بلاک میگردد و قرارداد او یکطرفه فسخ کامل گردیده و مجموعه مستقیم وی اصطلاحاً کمپرس شده و به فرد پشتیبان وی منتقل می گردنند.
  برای ورودی های جدید، ماه دوم فعالیت مبنای ضوابط است.
 3. در صورت تخلف از قوانین انضباطی و اخلافی و یا سوءاستفاده از حساب کاربری، مراودات مالی خارج از سیستم،انجام مسائل خارج از شرع و عرف جامعه، تبلیغات غیر واقعی از محصولات شرکت و بخش کسب درآمد از سایت، ورود افراد به وسیله بزرگ نمایی موارد درآمدی شرکت، اغوای افراد سازمان های دیگر برای جلب همکاری در سازمان خود، کاربر بلاک می شود. به این معنا که دیگر نمی تواند وارد حساب کاربری خود شده و اگر نتواند رضایت بخش حقوقی و انضباطی شرکت را جلب نماید پس از ۱۵ روز به صورت سیستمی فسخ کامل بر روی جایگاه وی اعمال میگردد. مشاور مستقل فروش برای رفع بلاک باید به همراه معرف خود در دفتر مرکزی حاضر شود.
 4. نماینده فروش مستقیم اگر در شرکت های غیر قانونی ایرانی یا خارجی فعالیت کند و یا به صورت علنی چه در شبکه های مجازی چه بصورت کلامی یا تلفنی یا حضوری شروع به تبلیغات آن شرکت ها نماید حساب کاربری او بلاک گردیده و به هیچ وجه حساب کاربریش رفع بلاک نمیگردد حتی اگر کتبا اعلام نماید که در آن شرکت ها دیگر فعالیت نخواهد داشت.
 5. چنانچه نماینده فروش مستقیم به هر عنوانی بر علیه شرکت، محصولات شرکت، روند فعالیت شرکت، مدیران شرکت، نمایندگان فروش شرکت و ... شروع به تهمت و افترا و تبلیغات سوء و نشر اکاذیب نماید حساب کاربری وی بلاک گردیده و مجموعه مستقیم وی اصطلاحاً کمپرس شده و به فرد پشتیبان وی منتقل می گردنند.

شرایط و مقررات همکاری با ما

همکاری در استارت آپ آفیکار به هیچ عنوان اجباری نمیباشد و افراد میتوانند به عنوان یک فرصت آن را تلقی نمایند و با میل باطنی خود و با علم کامل به تمام موارد از جمله مشخصات کامل محصول، همکاری در فروش و قوانین و مقررات در سایت آفیکار ثبت نام کرده و محصول مورد نظر خود را خریداری کرده و پس از آن نیز هیچ ادعایی خارج از ضوابط مورد توافقِ بیان شده در سایت نداشته و این مرحله را کاملا اختیاری انتخاب نمایند.

شرایط بازپسگیری کالا از مشاوران فروش:

ﻫﻴﺄت وزﻳﺮان در ﺟﻠﺴﻪ ﻣﻮرخ ۹/۱۰/۱۳۸۳ ﺑﻨﺎ ﺑﻪ ﭘﻴﺸﻨﻬﺎد ﻣﺸﺘﺮك وزارﺗﺨﺎﻧﻪ ﻫﺎي ﺑﺎزرﮔﺎﻧﻲ، اﻣﻮر اﻗﺘﺼﺎدي و داراﻳﻲ، ﺳﺎزﻣﺎن ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﻳﺰي ﻛﺸﻮر و ﺑﺎﻧﻚ ﻣﺮﻛﺰي ﺟﻤﻬﻮري اﺳﻼﻣﻲ اﻳﺮان، ﻣﻮﺿﻮع ﻧﺎﻣﻪ ﺷﻤﺎره ۱/۱۸۹۹۳ ﻣﻮرخ ۲۵/۹/۱۳۸۳وزارت ﺑﺎزرﮔﺎﻧﻲ و ﺑﻪ اﺳﺘﻨﺎد ﺑﻨﺪ ﻗﺎﻧﻮن ﺗﺠﺎرت اﻟﻜﺘﺮوﻧﻴﻜﻲ ﻣﺼﻮب ۱۳۸۲ ﺗﺼﻮﻳﺐ ﻧﻤﻮد که تاکید می کند ﻣﺼﺮف ﻛﻨﻨﺪه ﻛﺎﻻ و ﺧﺪﻣﺎت، ﻓﺎﻗﺪ ﺣﻖ اﻧﺼﺮاف ﺑﻪ ﺷﺮح ﻣﻨﺪرج در ﺑﻨﺪ “د“ ﻣﺎده (۳۸) ﻗﺎﻧﻮن ﺗﺠﺎرت اﻟﻜﺘﺮوﻧﻴﻜﻲ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد ﻣﮕﺮ اﻳﻨﻜﻪ ﻃﺮﻓﻴﻦ ﺑﻪ ﻧﺤﻮ دﻳﮕﺮي ﺗﻮاﻓﻖ ﻧﻤﺎﻳﻨد.

به استناد این قانون کالاها و خدماتی که صرفا برای شخص تولید شده باشد امکان بازپس گیری تحت هیچ شرایطی را نخواهد داشت و کالاها یا خدماتی هم که استفاده شده باشد نیز شامل بازپس گیری نمی باشد.

قوانین

۱ اگر فردی، بدلیل خرید خود جایگاهش فعال شده و پورسانتی دریافت نموده باشد، امکان بازپس گیری محصول برای ایشان پس از کسر پورسانت های دریافتی امکان پذیر می باشد.

۲ امکان مرجوعی کالاهای خریداری شده توسط خریداران در شرایط زیر برقرار می باشد:

الف تاریخ خرید کالا و درخواست بازپس گیری محصول در یک هفته(شنبه تا جمعه) باشد و این درخواست تا قبل از ساعت ۱۷:۰۰ روز جمعه همان هفته، از طریق تیکت به پشتیبانی سایت اعلام شده باشد. به درخواست هایی که پس از موعد مشخص شده اعلام گردد با شرایط مندرج در بند (ب) همین متن ترتیب اثر داده خواهد شد. شایان ذکر است در همان لحظه خرید، ۱۵٪ آن بصورت پورسانت اولیه آزاد می شود پس آفیکار مبلغ محصول باز پس گیری شده را با احتساب کسر ۱۵٪ و مالیات ارزش افزوده (۹٪) به حساب خریدار عودت می دهد.

ب درصورتی که بعد از ساعت ۱۷:۰۰ روز جمعه ی هفته ای که خرید در آن انجام شده است تا یک ماه ، اقدام به برگرداندن محصول نمایید، روند بازپس گیری بصورت زیر خواهد بود: چون در روز جمعه راس ساعت ۲۴:۰۰ مابقی پاداش ها از محل محصول بصورت پورسانت فروش و آموزش به معرفین گرامیِ فرد خریدار تعلق می گیرد، پس این مبلغ (۸۰٪) و مالیات ارزش افزوده (۹٪) از مبلغ کل پرداختی متقاضی کسر و مابقی به حساب ایشان واریز میگردد.

پ محصولات خدماتی مانند کارت آتیه سازان و بیمه عمرکه به نام شخص صادر میگردد به هیچ عنوان مشمول باز پس گیری کالا نخواهند شد.

۳ درصورتی که مرسوله پست شده باشد ، در شرایط زیر امکان بازپس گیری محصول وجود خواهد داشت.

الف محصولات مصرف نشده باشد و از بسته بندی خود خارج نشده باشند.

ب امکان فروش مجدد محصول در سایت وجود داشته باشد.

پ هزینه های جانبی شامل هزینه پست ، ارسال ، بسته بندی ، مالیات ارزش افزوده و غیره از مبلغ کل کسر خواهد شد.

این شرایط برای تمام محصولات داخل سایت چه فیزیکی و چه خدماتی یکسان میباشد و خریدار محترم پس از ثبت نام و خرید و امضاء الکترونیکی حق هرگونه درخواست یا شکایت غیر از بند های بالا را از خود ساقط نموده است.